Meizu Telefonlarda Sistem Güncelleme&Rom Yükleme (Resimli ve Videolu Anlatım)

siberyardimy tarafından tarihinde yayınlandı

Merhaba arkadaş bu yazımda Meizu MX5 üzerinden tüm Meizu telefonların sistem güncellemelerinin nasıl yapıldığını anlatacağım. Meizu firması ürettiği telefonlar için Flyme işletim işletim sistemini kullanıyor. Flyme aslında Android işletim sisteminin bir türü olup; biri A (Çin kullanıcıları için) diğeri I (İnternational=Uluslararası) olmak üzere iki farklı ROM geliştiriyor ve Çin ve bazı asya ülkeleri dışında kalan diğer ülkeler International ROM kullanıyolar.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu Avrupa ülkelerinde de yine international rom kullanılmakta. Ancak bu Romu kullanmanın bir dezavantajı var. Maalesef bu romu kulanan kullanıcılar OTA’dan güncelleme alamıyorlar. Bu yüzden yeni çıkan Flyme ROM’unu manuel olarak kurmak durumundalar. İşte bu yazımda tam olarak meizu telefonlarda rom atma, sistem güncelleme yada sürüm yükseltme işleminin nasıl yapıldığını anlatacağım.

Sistem Güncelleme&Rom Yükleme Nasıl Yapılır?

Sistem Güncelleme&Rom Yükleme işlemine geçmeden önce bilmeniz gereken birkaç birkaç püf nokta var. Bunların ilki Eğer telefonunuzu yurt dışından almış yada getirtmişseniz telefonunuz İnternational versiyon değil ÇİN versiyon olarak gelmiştir. Telefona Global rom yüklemek istiyorsanız öncelikle İnternational (Global) versiyona geçiş işlemini yapmanız gerekir. Bu işlemi yapmadan Global versiyon yüklemeye çalışırsanız “Firmware Corrupt” hatası alabilirsiniz. Global versiyona nasıl geçiş yapılacağını öğrenmek için Meizu Telefonlara İnternational Rom Yükleme (Global Rom Yükleme) – A Romdan Uluslarası (international) Roma Çevirme isimli yazımı okuyun.

ÖNEMLİ NOT!!!
Sistem Güncelleme&Rom Yükleme işleminden sonra telefondaki Tüm uygulamalarınız, hesaplarınız ve kayıtlı şifreleriniz silinir. Eğer uygulamalarınızı, wifi vs. şifreleriniz, sms mesajlarınız ve arama kayıtlarınızı yeni sürüme geçtikten sonra da kullanmak istiyorsanız telefonunuzun yedeğini alarak güncelleştirmeden sonra tekrar yükleyebilirsiniz. Nasıl yapılacağını görmek için buraya tıklayın.
Öncelikle http://www.flymeos.com/firmware adresinden kendi telefon modelimizi seçerek yüklemek istediğimiz romun güncelleme dosyasını bilgisayarımıza veya direk olarak telefonumuza indiriyoruz. Eğer bilgisayarımıza indirmişsek update.zip klasörünü telefonumuzun hafızasına atıyoruz. İlla ana dizine atmak gerekmiyor telefonun içindeki klasörlerin herhangi birine de atabiliriz. Ancak her ihtimale karşı güncellemeyi sorunsuz yapabilmek için ana dizine atmanızı öneririm. Dosyayı telefonumuzun hafızasında bulduğumuzda telefon dosyanın güncelleme&yükseltme dosyasını algılıyor ve aşağıdaki gibi bir görüntü çıkıyor ortaya.
Burada Flyme bulutu simgeli update.zip klasörüne tıkladığımızda ise aşağıdaki ekran karşımıza çıkıyor. Buradan aşağıdaki gibi “Kullanıcı Verisini Sil” (Bu kısım sizin tercihinize kalmış) yazısının önündeki seçim kutucuğunu tıklıyoruz ve “Yeniden Başlat”a tıklıyoruz. “Yeniden Başlat” dediğimizde telefonumuz kendiliğinden kapanacak ve Sistem Güncelleme&Rom Yükleme işlemi başlayacaktır. İlk açılış ve yükleme işlemi biraz uzun sürebilir. Bu yüzden telefonumuz açılana kadar sabırla bekliyoruz.

Bu işlemden sonra telefon yeniden başlar ve açılmadan sürekli Flyme simgesi/logosunda takılı kalırsa Meizu Mx5 Sistem Güncelleme Yaparken Flyme Simgesi/Logosunda Takılı Kalma Hatası Çözümü isimli yazımı okuyarak sorunu çözebilirsiniz.

Eğer bu işlemi yaptıktan sonra telefon Recovery Modda açılıyor ve “Firmware Corrupt” Hatası veriyorsa; telefonunuzu öncelikle buradaki yazıda anlatılanları uygulayarak Global versiyona geçirmeniz gerekir. Global sürüme geçiş işlemini yaptıktan sonra tekrar burada anlatıldığı gibi G Rom yükleyebilirsiniz. Aksi halde yükleme işlemi olmayacaktır.


245 yorum

Adsız · 9 Ocak 2016 19:50 tarihinde

Teşekkürler işe yaradı. Gerçekten çok kolaymış.

Unknown · 2 Şubat 2016 15:29 tarihinde

Sayın Hocam,
Öncelikle emeklerinize sağlık.
Benim sorunum update.zip dosyasına tıkladığımda yüklemeyi başlatamıyor olmam klasörün içini görebiliyorum. Acaba cihazım root edilmemiş mi die inceledim yazınızı orada da şöyle bir sorunla karşılaştım 'Sistem Ayrıcalıkları' na tıkladığımda şifre sormak yerine içine girip uygulamaları gösteriyor. Sorun neyden kaynaklı acaba yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

  siberyardimy · 2 Şubat 2016 15:54 tarihinde

  Sistem ayrıcalıklarına girdiğinizde uygulamalar görünüyorsa telefon rootlu demektir. Telefonunuzun marka modeli ve şu anda kullandığınız sürüm nedir. Ayrıca yüklemek istediğiniz sürüm hangisi. Bunları yazarsanız yardımcı olabilirim.

  Niyazi köse · 26 Ağustos 2016 22:31 tarihinde

  teleondaki dosyada sadece uptade yazması gerek

Adsız · 3 Şubat 2016 07:58 tarihinde

Meizu Mx5 kullanımyorum Sürümü "Flyme OS 84.5.2.7A" yazıyor. İn Yüklemek istediğim Flyme 5.1.2.0G sürümü. update.zip dosyasını tıkladığımda yükleme başlamıyor klasörün içini açıyor. Son olarak 5.1.2 sürümünde türkçe dil daha düzgün mü acaba siz tavsiye edermisiniz. Yardımlarınız için teşekkürler.

Adsız · 3 Şubat 2016 16:40 tarihinde

Hocam tekrar merhaba, verdiğiniz linkteki işlemleri yapmaya çalıştım metot 2 de 8. maddeye kadar geliyorum fakat Terminal Emulator çalışmıyor! Root Checker Kök erişimi bu cihazda düzgün bir şekilde yüklü değil uyarısı veriyor. Tekrar tekrar anlattığınız root işlemini yapıyorum fakat sistem ayrıcalıkları uygulamalar kısmını açıyor. Sorunum nedir acaba yardımlarınız için teşekkürler.

  siberyardimy · 3 Şubat 2016 17:03 tarihinde

  Hocam o açılan uygulamaların arasından Terminal emulatör uygulamsını bulup izin ver deyin. Yada Google Play den SuperSu uygulamasını indirin.

Adsız · 4 Şubat 2016 00:07 tarihinde

Hocam malesef açılan uygulamalarda izin verdim olmadı supersu uygulaması da işe yaramadı:(

  siberyardimy · 4 Şubat 2016 09:55 tarihinde

  Süpersu uygulamasını çalıştırıp yetkilendirdiniz mi. Uygulamaların artık root yetkisinini Supersu dan alamları gerekir.

  siberyardimy · 4 Şubat 2016 10:02 tarihinde

  Süpersu uygulamasını çalıştırıp yetkilendirdiniz mi. Uygulamaların artık root yetkisinini Supersu dan alamları gerekir.

  Adsız · 4 Şubat 2016 12:28 tarihinde

  SuperSu güncelleme uyarısı veriyor devam ettiğimde de yükleme başarısız cihazınızı yeniden başlatın ve tekrar deneyin diyor. Hiç bir şekilde açılmıyor uygulama. Cihazda bir problem var ama anlamadım. Hocam siz yapabilir misiniz bu işlemi hangi ildesiniz ücreti ne ise razıyım valla

  siberyardimy · 4 Şubat 2016 16:25 tarihinde

  Hocam önce sistem ayrıcalıklarına gir ve SurperSu uygulamasına izin ver. Daha sonra Supersu'yu aç ve yine sorarsa sırasıyla Allow ve Still Allow de. Sorduğu penceredeki Remember yazan yerin önündeki kutucuğu tıkla. Ardından Terminali açtığında Bu kez SuperSu uygulamasından izin isteyecek. Yine Tekrar sorma yazana yerin önündeki kutucuğu işaretle ve İzin ver de. Sonra verdiğim linkteki işlemleri tekrar yap. Yine de olmazsa siberyardim@gmail.com adresine mail at. Telelefonu göndermek istersen oradan yardımcı olurum.

  gökhan demirbaş · 6 Şubat 2016 22:14 tarihinde

  Hocam bu kadar zaman ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun. Sonunda yükleyebildim son sürümü. Çok teşekkür ederim.

  siberyardimy · 6 Şubat 2016 22:38 tarihinde

  Ne demek… Güle güle kullanın.

  Unknown · 1 Mayıs 2017 12:15 tarihinde

  hocam arkadaşın sorunun aynısı bende de var. dediğiniz gibi allow still allow yaptığım halde supersuyu açınca güncelleme istiyor ve başarısız diyor. remember seçeneği de çıkmıyor bahsettiğiniz yerde

Gizem Öztürk · 8 Şubat 2016 22:23 tarihinde

Merhaba, ben note 2 kullanmaya başladım 2 gündür. gayet memnumdum. arkadaşım da aynı telefondan kullanıyor. zaten o hediye etti. bazı gereksiz dosyaları silelim dedi. sildi. telefon yeni başlatmaya kalktığımızda sürekli kendi kendine upgrade ediyor ama açılmıyor. yani bu işlem aralıksız 6 saat sürdükten snra netten yardım alayım dedim. format yaptım. yani ses up tuşuna ve açmaya bastım. ekranda clear data diyip restart yaptım. bir işe yaramadı. uğgrade dedim o da olmadı. ikisini aynı anda tıklıyken denedim yine olmadı. interneten dosyayı indirdim. recovery dosyayı boş açılıyor. onun içine attım. ama dosya çok büyük yeterli alan yok diyor. kafayı yemek üzereyim.ne yapmam gerekiyor acaba 🙁

  siberyardimy · 8 Şubat 2016 22:30 tarihinde

  Bilgisayara bağladığınızda ne kadar bir alan görünüyor. Eğer İndirdiğiniz dosyanın boyutu recovery alanından fazla ise yeterli alan yok uyarısı alırsınız. Bu durumda önce telefonunuzun hafızası boşaltmanız gerekir. Telefondaki fotoğraf ve videoları bilgisayarınıza atarak yer açıp tekrar deneyin.

  Gizem Öztürk · 9 Şubat 2016 00:11 tarihinde

  Telefonun içine hiç bir şekilde ulaşamıyorum..zaten 2 gündür kullandığım için foto ve video yok.bütün sitelerde ve flyme kendi sitesinde de zipli dosya 800 mb. aslında diskte yeterli alan olması gerek ama ne oldu bilmiyorum. kendi kendine flyme bulutu altında 23/47, 24/47 bu şekilde ilerleyip sonra tekrar baştan başlıyor. böyle bıraksam saatlerce aynı

  Gizem Öztürk · 9 Şubat 2016 00:15 tarihinde

  yani sadece ses ve açma tuşuna basarak system upgrade ve clear data seçeneklerine ulaşabiliyorum. onları denedim ama hangisini başlatırsam başlatayım sürekli aynı şeyi yapıp duruyor. normalde sistem upgrade denince yapması gerekmiyor mu. 6 yıldır ıphone kullanıyordum. böyle birşey görmedim ya 🙁 çok sıkıntılı

  siberyardimy · 9 Şubat 2016 09:30 tarihinde

  Anladığım kadarıyla arkadaşınız olmazsa olmaz sistem dosyalarından birini silmiş. Telefon da o yüzden başlayamıyor. Telefona bilgisayar aracılığıyla yeniden Rom yüklenmesi lazım. Ancak bunun için benim bildiğim bir yöntem yok maalesef. Bu durumda telefonu servise göndermenizi tavsiye ediyorum. bir de telefon 23/47 şeklinde ilerlerken bilgisayara bağlayıp öyle bi deneyin. O zaman belki telefon hafızasını görebilirsiniz. Eğer görünürse Update dosyasını ana dizine atıp o şekilde system update yapın.

  Osman çoşman · 11 Şubat 2016 23:28 tarihinde

  ben denedim olmadı neden…..

Osman çoşman · 11 Şubat 2016 23:31 tarihinde

meizu mx5 kullanıyorum… 4.5.1 falan kullanıyorum

Erhan Kocabasli · 14 Şubat 2016 12:39 tarihinde

benim telefona bir haber sitesinde gördüğüm kodu girdim (*#*#34971539#*#*)kamera özelliklerini görüntülemek için diyordu bu kodu girince kamera çöktü ve fabrika ayarlarına döndürmeme rağmen düzelmiyor ne yapmalıyım bu güncellemeyi yapsam düzelirmi?

  siberyardimy · 14 Şubat 2016 12:41 tarihinde

  Eğer donanımsal bir sorun yoksa düzelmesi lazım. Ancak önce uygulamaların yedeğini almayı unutmayın.

  Erhan Kocabasli · 14 Şubat 2016 12:52 tarihinde

  benim telefon çinden geldi burada telefon seçimi yaparken ben indian yazanımı seçicem global yazanı mı?

  siberyardimy · 14 Şubat 2016 12:58 tarihinde

  Şu anda telefonda hangş rom yüklü. Eğer G veya I rom yüklüyse Global olanı indirin. Eğer A rom yüklüyse aşagıdaki linkten A rom indirmeniz lazım. http://www.flyme.cn/firmwarelist-18.html

  Erhan Kocabasli · 14 Şubat 2016 13:05 tarihinde

  flyme 5.1.2.0A yazıyo benim telefon sürümünde ama 5.1.3 yayınlanmış zaten ben şimdi Flyme OS 5.1.3.0IN bunu indirmem lazım anladığım kadarıyla doğrumu hocam bi yardımcı olsan

siberyardimy · 14 Şubat 2016 13:11 tarihinde

Yok hocam verdiğim linkten indireceksiniz romu. Sizin telefonda A rom yüklü o yüzden A rom indirmeniz lazım. Indian rom farklı. Verdiğim linkteki mavi butona tıklarsanız indirme başlayacaktır.

nonam · 18 Şubat 2016 07:32 tarihinde

Merhaba. Benim telefon Çin modeli ve ilk geldiğinde A rom yüklüydü ve ben sonradan 4.5.4.1i sürümüne geçtim. G rom'a geçmek için direkt bu yöntemi mi uygulayayım? A rom'a tekrar dönmeme gerek var mı?

  siberyardimy · 18 Şubat 2016 07:34 tarihinde

  Hayır gerek yok. Eğer A Romdan I roma geçerken herhangi bir sorun olmamışsa buradaki yöntemle G ROM yükleyebilirsiniz.

emrah · 25 Şubat 2016 07:27 tarihinde

Merhabalar hocam dil destegi ile ilgili bir gelişme var mi?

osman dıvrak · 26 Şubat 2016 23:33 tarihinde

Hocam mx5 telefonumda 5.1.3.0A rom yukluyken imei olayini engineer moda gorerek halledemedim.malum menuden imei girilecek kismi kaldirmislar.bende careyi ilk surumum olan 4.5.2.4A ya donerek hallettim. Simdi tekrar son surume gecmek icin otayi kontrol ediyorum ama en son surumdesiniz diyor.Telefonum rootsuz yani normalde otadan guncelleme alabilmem lazim. 4 gun oldu hala bekliyorum. Bu sure normalmi yoksa bi sorun mu var bende

  siberyardimy · 26 Şubat 2016 23:43 tarihinde

  Hocam o sürümde OTA'dan güncelleme alamazsın. 5.1.2.0G sürümünü dene. Bu sürümde malum yöntemle imei atılabiliyor.

  osman dıvrak · 26 Şubat 2016 23:51 tarihinde

  Hocam ben o sürümdeyken ota guncellemesi ile 5 surumune gecmistim daha önce. Malum konudan ötürü eski surumume dondum simdi. Benim bildigim A romlarda ota var zaten G surumde ota yok diye biliyorum yanlis mi biliyorum

  siberyardimy · 26 Şubat 2016 23:59 tarihinde

  Pardon ben 4.5.4.2I sürüm zannettim. Zaten 5.1.2 ile 5.1.3 arasında çok bi fark yok. 5.1.2 A da engineer modda imei atılabiliyor. İstersen o sürümü yükle daha sonra otadan güncelleme yaparak 5.1.3.0A sürümüne güncellersin.

  osman dıvrak · 27 Şubat 2016 11:18 tarihinde

  Normalde 4 te ikende guncelleme almasi lazim ama bana gelmedi nedense neyse biraz daha bekleyim olmassa dediginizi denerim tesekkur ederim ilginiz icin. Baska bi sorumda G roma gecmeyle ilgili verdiginiz linkte hangi yontemi önerirsizniz. En basiti 1.yöntem gibi duruyor ama sanki oda biraz riskli gibi. Oldu bi sikinti yasadim tekrar A ya dönmenin bi yolu yok sanki dogrumu anladim acaba

  siberyardimy · 27 Şubat 2016 11:35 tarihinde

  Yol hocam A roma her zaman dönebilirsin. Otadan neden güncelleme gelmediğini anlamadım. Normalde beklemek gerekmiyor. Yüklemeden hemen sonra güncellemleri alması lazım.

  siberyardimy · 27 Şubat 2016 11:36 tarihinde

  Yol hocam A roma her zaman dönebilirsin. Otadan neden güncelleme gelmediğini anlamadım. Normalde beklemek gerekmiyor. Yüklemeden hemen sonra güncellemleri alması lazım.

  osman dıvrak · 27 Şubat 2016 14:59 tarihinde

  Valla bende bilmiyorum hocam daha öncede bu romdan direk son sürüme gecmistim o zamanda 2 gün gecikmeli gelmisti guncelleme. Simdi 4 gun oldu gelmiyor. Üstelik telefonda rootsuz

  Hadi Şahin · 20 Eylül 2016 21:45 tarihinde

  4.5.4G global romu telefonun hafızasına atıp geriye dönük rom yüklemesi yapılabilinir mi? Şuanki rom 5.1.09G m2 note

Eyup Kilinc · 29 Şubat 2016 07:05 tarihinde

benim telegon 4.5.4i güncelleme bi türlü olmuyor

  siberyardimy · 29 Şubat 2016 12:08 tarihinde

  Hocam ne tür bir hata alıyorsunuz. ve telefon çinden alınma mı yoksa Türkiye'den alınma mı?

  Eyup Kilinc · 1 Mart 2016 10:45 tarihinde

  ben telefonu 2. el aldım içinde flyme hesabı var şirfeyi bilmiyorum kendi hesabımı giremiyorum nasıl silebilirim eski hesabı telefon çindenmi burdan mı bilgim yok nasıl anlaşılr 4.5.4.i yüklü ama g sürümü olmuyor

  siberyardimy · 1 Mart 2016 14:57 tarihinde

  Hocam daha önce hesap oluşturulduğundan otomatik giriş yapabilirsiniz. hesaba giriş yapın zaten altta çıkış butonunu göreceksiniz. Çıkış yaptıktan sonra tekrar flyme hesabına geldiğinizde kayıt ol yazan yere tıklayıp kendinize yeni bir hesap oluşturun. Muhtemelen çinden alıma telefonunuz. Aşağıdaki linte yazan yöntemle Uluslarası versiyona geçiş yapabilirsiniz. https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

Eyup Kilinc · 29 Şubat 2016 07:06 tarihinde

root suz güncelleme olurmu

Eyup Kilinc · 3 Mart 2016 08:37 tarihinde

hocam bir türlü g sürümüne geçemiyorum

  siberyardimy · 3 Mart 2016 14:04 tarihinde

  hocam yöntemleri ve nasıl yapıldığını size söyledim. bundan sonrası sizin bilginize kalmış. Benim yapabileceğim bir şey yok maalesef.

feragat talebe · 3 Mart 2016 16:32 tarihinde

flyme 4.5.4.1 I sürümü yüklü. Sitesinden 5.1.3 I 'yı indirdim,telefona kopyaladım. Telefondan update.zip'i açtım kişisel verileri sil'i işaretleyip yeniden başlat'a bastım. cihaz açıldı,checking update ekranı dolunca şu hatayı veriyor:
firmware corrupt diyor ve altında iki seçenek sunuyor:
"System Uprage : copy the update.zip to the root directory of your device.
Clear Data : the system settings and data will be cleared,please backup your data."
en altta ise Restart ve Retry seçenekleri var; ikisini de denedim bir türlü olmuyor,ne yapmalıyım?

  feragat talebe · 3 Mart 2016 16:36 tarihinde

  bu arada 5.1.2 I'yı da indirmiştim,onu telefondaki başka bir klasöre atıp denedim aynı hatayı veriyor.

  siberyardimy · 3 Mart 2016 17:57 tarihinde

  Hocam telefon Çinden alınma mıydı?

  feragat talebe · 3 Mart 2016 18:47 tarihinde

  hayir kardesim,satin aldigim kisi avrupadan getirdigini soyledi,yalan soyleyecek birisi de degil. Telefon bilgileri bolumunde 4.5.4.1I yaziyor.

  siberyardimy · 3 Mart 2016 18:53 tarihinde

  Hocam Avrupadan veya çinden alınması önemli değil. Önemli olan telefonun A versiyon mu yoksa I versiyon mu olduğu. Ben de bunu anlamaya çalışıyorum. Burada anlattığım yöntemle onlarca kişi telefonunu güncelledi. Ancak sadece A versiyon telefonlarda sıkıntı çıkıyor. Bunun sebebi de I versiyona geçişte birkaç yöntem var. Birisi telefonu tamamen I versiyona geçirirken bir diğer yöntem sadece I Rom yüklemeyi sağlıyor. Bu ikinci yöntemle I Rom yüklenen telefonlara başka bir I veya G rom yüklenmek istendiğinde sorun çıkarıyor. Yani telefonda I ron yüklü olması o telefonun I versiyon olduğunu göstermiyor. Ancak aşağıdaki yöntemi de bir dene bu yöntemle G rom yükleyebilirsin.
  http://akilli.be/forum/threads/meizu-mx5-ve-diger-modellere-i-sueruemue-veya-istenilen-romu-kurma.1123/

  feragat talebe · 4 Mart 2016 09:08 tarihinde

  Kardeşim teşekkür ederim, peki bunu yaptığımızda (cihaz yurtdışı garantili) garanti dışı kalır mı?

  siberyardimy · 4 Mart 2016 14:17 tarihinde

  Yurt dışı cihaz olduğu için bilemeyeceğim. Normalde cihaz I versiyonsa yeni resmi rom yüklemek garanti dışı bırakmaz. Bu arada son verdiğim linkteki yöntem işe yaradı mı?

  siberyardimy · 4 Mart 2016 14:18 tarihinde

  Yurt dışı cihaz olduğu için bilemeyeceğim. Normalde cihaz I versiyonsa yeni resmi rom yüklemek garanti dışı bırakmaz. Bu arada son verdiğim linkteki yöntem işe yaradı mı?

  Adsız · 5 Mart 2016 18:01 tarihinde

  Kardeşim denedim telefon açılırken meizu simgesi flym 5 düğmesine döndüren ama devamı gelmiyor, yani telefon açılmıyor, o simgedeyken kapanıyor. Ne yapmam lazım

  siberyardimy · 5 Mart 2016 18:06 tarihinde

  Yeni sürümü yüklerken "Kullanıcı Verilerini Sil"i seçtin mi? Seçmediysen ve telefon açılıyorsa seçip yeniden yükle. Eğer Telefon açılmıyorsa Ses açma ve güç tuşuna basarak telefonu aç ve o şekilde bilgisayara bağla Bilgisayar telefonu Recovery olarak görecek yeni romu bu dosyanın içine at 'Clear Data' ve 'System Update' seçili olarak yeniden başlat.

  feragat talebe · 5 Mart 2016 22:07 tarihinde

  Kardeşim recovery modda bilgisayar ile aynı 5.1.3i yi denedim olmadı,acaba niçin olmadı?
  Allah izin verirse bugün bir de A versiyonu deneyeceğim inşaallah.

  Adsız · 6 Mart 2016 14:21 tarihinde

  selamunaleyküm kardeşim,A versiyon sistemi indirdim,bilgisayar üzerinden kurdum şimdi Allah'a çok şükür normal çalışıyor fakat telefon İngilizce,nasıl Türkçe yapabilirim?

  Adsız · 6 Mart 2016 14:22 tarihinde

  size de çok teşekkür ederim…

Hilmi Akan · 10 Mart 2016 09:51 tarihinde

meızu mx5 kullanıyorum üniversitede herkes android telefondan internete bağlanırken ben bağlanamıyorum..çünkü kimlik doğrulama 2. aşamada pap ayarı seçiliyor…meızuda pap seçeneği yok

  siberyardimy · 10 Mart 2016 10:24 tarihinde

  Hocam Ayarlar>Kablosuz>Gelişmiş Ayarlar>Ağ Ekle yolunu izleyin. Buradan öncelikle ağ adını girin Güvenlik bölümünden 802.1xEAP'yi seçin. İkinci aşama bölümü açılacaktır. Ordan gerekli işlemleri yapın. Ayrıca Sorunun çözülüp çözülmediğine dair geriş dönüş yapın ki başka insanlara da yardımcı olalım.

  Hilmi Akan · 10 Mart 2016 14:01 tarihinde

  ilginize teşekkürler…Bahsettiğiniz şeyleri zaten fazlasıyla yapıyorum ama burda sıkıntı şu; diğer android telefonlarda bu yöntemleri girdiğiniz de 802.1xEAP SEÇİYORUZ GKDP DEN TTLS SEÇİYORUZ KİMLİK DOĞRULAMA 2. AŞAMADA BAŞKA ANDROİDLERDE PAP SEÇENEĞİ VAR ONU SEÇİP KULLANICI ADI ŞİFRE GİRİLİP BAĞLANILIYOR AMA MEIZU MX5 DE ŞKBP,MSCHAP,MSCHAPV2,GTC VE HİÇBİRİ SEÇENEĞİ VAR….ZATEN BUNLARI DA TEK TEK FARKLI ŞEKİLDE DENEDİM AMA BİR TÜRLÜ BAĞLANMADI.BU EDUROAM SİSTEMİ BÜTÜN ÜLKELERDEKİ ÜNİVERSİTELERDE AYNI AMA MEIZUDA PAP SEÇENEĞİ BULUNMADIĞI İÇİN BAĞLANMIYOR…http://www.pau.edu.tr/eduroam/tr/sayfa/android-isletim-sistemi-baglanti-ayarlari BURADA GÖSTERİYOR

  siberyardimy · 10 Mart 2016 14:15 tarihinde

  Hocam Güvenlik 802.1xEAP seçtikten sonra allta "EAP Yönetimi" yazan yeri TTLS seçin. Daha sonra "Aaşama 2 için kimlik doğrulaması" yazan yerde PAP seçeneğinin geldiğini göreceksiniz.

  Hilmi Akan · 10 Mart 2016 14:33 tarihinde

  MALESEF BENDE PAP ÇIKMIYOR

Hilmi Akan · 10 Mart 2016 14:35 tarihinde

BİZİM YAZILIM MI FARKLI ACABA? SİZİN TELEFONUN İŞLETİM İLE YAZILIM BİLGİLERİNİ PAYLAŞABİLİRMİSİN ?

Hilmi Akan · 10 Mart 2016 14:36 tarihinde

FLYME 4.5.4.1I BENİM SÜRÜM

siberyardimy · 10 Mart 2016 14:42 tarihinde

Benim sürüm 5.1.3.0 G sürümü

Eyup Kilinc · 15 Mart 2016 15:11 tarihinde

hocam benim mx5 versiyon flyme 5.1.3a nasıl global sürüme geçebilirim

eyyup kılınç · 16 Mart 2016 08:49 tarihinde

ben flyme hesabını giremiyorum eski bir hesap var galiba

  siberyardimy · 16 Mart 2016 08:55 tarihinde

  Hocam zaten eski hesaba giriş yapacaksınız. Flyme hesabına girdiğinizde otomatik olarak oturum açacaktır. Açılan oturumda sağ üst kısımda ayar çarkı var oraya tıkladığınızda gelen kısımda en altta çıkış butonu var oraya tıklayıp çıkış yapacaksınız.

orhan karamese · 16 Mart 2016 09:15 tarihinde

merhaba kardeşim ben flyme 5 var g olan ama cogu yer türkce degil oyuzden i olanı yüklemek istiyorum ne yapmam gerekiyor buarada bilgilerim de silinmesini istemiyorum

  siberyardimy · 16 Mart 2016 09:21 tarihinde

  Flyme sitesinden yüklemek istediğin sürümü telefona indir ve ana dizine at. Daha sonra yukarda anlatılan yöntemle yüklemeyi yap. Bilgilerinin silinmesini istemiyorsan yükleme yaparken 'Kullanıcı Verilerini Sil' i işaretleme.

orhan karamese · 16 Mart 2016 09:50 tarihinde

teşekkür ederim kardes

Eyyup kılınç · 22 Mart 2016 13:09 tarihinde

hocam benim telefona flyme hesabı girilmiş sonra reset atılmış galiba kendi hesabımı giriyorum kabul etmiyor eski hesabında şifresini bilmiyorum ne yapabilirim

  siberyardimy · 24 Mart 2016 14:43 tarihinde

  Telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz yada yeniden Rom yükleme işlemi yapmanız gerek.

Eyyup kılınç · 25 Mart 2016 06:53 tarihinde

maalesef ikiside olmuyor

  siberyardimy · 25 Mart 2016 10:47 tarihinde

  Hocam o zaman sşz bişeyleri yanlış yapıyorsunuz. Telefona sıfır rom kurduktan sonra olmaması mümkün değil.

beytim · 29 Mart 2016 12:22 tarihinde

ben de 3-4 gündür sim kartı okumama sorunu başladı bazen görüyor kısa bir süre bağlantı oluyor sonra kesiliyor.sorun başlamadan bir kaç gün önce sınıfta oturakda otururken silikon kılıflı ceket yan cebinden düştü. ondan kaynaklanmış mı yoksa başka bir nedeni mi var ? her zaman sim şifresini görüyor soruuyor. sim i tanımama gibi sorun yok.imei n70 imei ile kullanıyordum. hiç bir sıkıntı olmuyordu. kendi orjinal imei leri kpanmış olsa kayıtlı bir imei numarası ile çalışmaz mı…

  siberyardimy · 29 Mart 2016 14:05 tarihinde

  Hocam düşmeden de kaynaklanıyor olabilir başka bişeyden de. Telefona başka bir Sim kart takın hatta mümkünse başka operatör sim kartı takın. Eğer sorun devam ederse telefon arızalı demektir. Eğer diğer hatlarda sorun yoksa sim kartınız arızalı demektir.

  beytim · 8 Nisan 2016 14:08 tarihinde

  Baska sim takıyorum kendi sim kart ımıda her defasında sim şifresini soruyor açıldıktan sonra no service yazıyor. Evin bazı yerlerinde operatör bazen geliyor. Ne arama ne mesaj gönderiliyor. Mobil veriden int de girmiyor. Çok ender arama yapılıyor ondada anlaşmak zor oluyor.

  siberyardimy · 8 Nisan 2016 14:14 tarihinde

  Hocam SIM kartınız 3G ve 4G servislerine kapalı olabilir.Bu durumda yalnızca 2G şebekesini görür ve 2 G olmadığı zamanlarda telefonunuz çekmez. Hangi operatörü kullanıyorsanız o operatörün 3G ve 4G servisini aktif edin. İnternet kullanımı için de internet servisini aktif edin.

Kadir Yilmaz · 29 Mart 2016 18:38 tarihinde

A g veya ı rom masıl anlasılor acaba

  siberyardimy · 29 Mart 2016 18:43 tarihinde

  Ayarlar Telefon hakkında kısmında yazar hocam. Altta Derleme Numarası yazan yerde.

Kadir Yilmaz · 29 Mart 2016 19:09 tarihinde

A g veya ı rom masıl anlasılor acaba

Kadir Yilmaz · 30 Mart 2016 04:51 tarihinde

Çok teşekkür ederim hocam

Kadir Yilmaz · 30 Mart 2016 09:42 tarihinde

Çok teşekkür ederim hocam

Kadir Yilmaz · 30 Mart 2016 09:42 tarihinde

Çok teşekkür ederim hocam

fatih gultekin · 6 Nisan 2016 23:16 tarihinde

Merhaba, telefonumun sürümünde Flyme OS 5.5.9.25 beta yazıyor, zip dosyasını attığımda hata alıyorum. Telefonu ingilizce kullanıyorum. Üzerinde A rom yüklü sanırım. I versiyonuna nasıl geri dönebilirim. Bir türlü olmuyor. Sürümle alakası olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim..

fatih gultekin · 6 Nisan 2016 23:16 tarihinde

Merhaba, telefonumun sürümünde Flyme OS 5.5.9.25 beta yazıyor, zip dosyasını attığımda hata alıyorum. Telefonu ingilizce kullanıyorum. Üzerinde A rom yüklü sanırım. I versiyonuna nasıl geri dönebilirim. Bir türlü olmuyor. Sürümle alakası olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim..

Hilmi Akan · 18 Nisan 2016 09:11 tarihinde

Hocam 5.1.3.0 G sürümünü de yükledim… Eduroamdaki herşey ile de örtüşüyor ama nedense bağlanmıyor..En dandik telefonlar bağlanıyor ama meizu bağlanmıyor…Bir püf noktası var ama çözemedik

  siberyardimy · 18 Nisan 2016 09:31 tarihinde

  Yani dediğim gibi hocam ilk denemede bende de olmamıştı ama kapatıp açtıktan sonra düzeldi. Ama evde bir de GM Discovery var onunla da denedim o daha sorunsuz çalıştı. Mx5 de arada donmalar kare atlamalar oldu ama Discovery sorunsuz çalıştı. Yazılım olarak biraz eksik galiba.

ÖMER Yoldaş · 19 Nisan 2016 17:28 tarihinde

hocam mx5 i 5.3.1 den 4.5.4.1 i sürümüne düşürmeye çalışıyorum bir türlü olmuyor yardım edermisiniz

ÖMER Yoldaş · 19 Nisan 2016 17:30 tarihinde

hocam dosyayı ana dizine atıp açtım resimdeki gibi kullanıcı verilerini sil i seçip başlattım kontrol edip recovery ekranına geçiyor retry ye basıyorum ama yine check edip recovery ekranına geliyor

  Mehmet ORÇAN · 19 Nisan 2016 17:39 tarihinde

  Hocam recovery moduna geçince telefonu bilgisayara bağlayın. Bilgisayara "Recovery" adında bir disk görecek. İndirdiğiniz update.zip dosyasını buraya atın ve telefondan system upgrade ve clear data seçili halde Start'a basın. yükleme işlemi başlayacaktır.

  ÖMER Yoldaş · 19 Nisan 2016 17:51 tarihinde

  firmware corrupt hatası hocam bi deneyeyim dediğinizi

  ÖMER Yoldaş · 19 Nisan 2016 17:56 tarihinde

  yine aynı hatayı aldım hocam

  Mehmet ORÇAN · 19 Nisan 2016 18:00 tarihinde

  Hocam muhtemelen telefonu yurt dışından aldınız. Eğer öyleyse önce G versiyona geçiş yapmanız lazım. Sitede anasayfada ilk yazıda nasıl yapılacağı anlatılmıştır. Öncelikle pnu yapın sonra sorunsuz olarak yükleme yapabilirsiniz.

ÖMER Yoldaş · 19 Nisan 2016 18:02 tarihinde

hocam g roma geçtikten sonra bu konudaki gibi i roma geçebilirmiyim

  Mehmet ORÇAN · 19 Nisan 2016 18:04 tarihinde

  Evet geçebilirsiniz. Zaten G ve İ aynı şey.

  ÖMER Yoldaş · 19 Nisan 2016 18:20 tarihinde

  Hocam a sürüm diyecektim yanlışlık olmuş a sürümden i sürüme bu konuda anlatıldığı gibi geçebilirmiyim

ÖMER Yoldaş · 19 Nisan 2016 18:06 tarihinde

link atabilirmisiniz a sürümden i ye geçmek için

ahmet sen · 22 Nisan 2016 05:07 tarihinde

İyi günler hocam benim telefonum meizu m2 mini 4.5.4.1I sürümü telefonum da 3g çekmiyor sim kartım destekliyor ama.ayrıca 4g de çok çok az yerde çekiyor ne yapmam gerekir
Ayrıca telefonu a sürüme alırsam sorun kalkar mı
A sürüm Çin sütümü olduğu için google play mi var yoksa meizu nun kendi AppStore si mi

ahmet sen · 22 Nisan 2016 05:08 tarihinde

İyi günler hocam benim telefonum meizu m2 mini 4.5.4.1I sürümü telefonum da 3g çekmiyor sim kartım destekliyor ama.ayrıca 4g de çok çok az yerde çekiyor ne yapmam gerekir
Ayrıca telefonu a sürüme alırsam sorun kalkar mı
A sürüm Çin sütümü olduğu için google play mi var yoksa meizu nun kendi AppStore si mi

  Mehmet ORÇAN · 22 Nisan 2016 05:16 tarihinde

  Eğer sorun telefonun donanımından kaynaklanıyorsa hangi sürümde olursan ol düzelmez. Ama sen operatörden 3G servisinin açık olduğundan emin ol. Hangi hattı kullanıyorsan o hattın 3 G servisi nasıl etkinleştiriliyorsa onu öğren ve uygula. Örn: Avea için 3G yazıp 5555'e gödermen gerek.

  ahmet sen · 22 Nisan 2016 05:35 tarihinde

  Hocam 3g de 4g de açık fakat 4g neredeyse hiç çekmiyor 3g de ise bağlandığı halde kullanılmıyor dolaşım falan yok yani
  Enginer mode den halledebilirmiyiz
  Ayrıca a sürümde google play varmı

  ahmet sen · 22 Nisan 2016 05:43 tarihinde

  Hocam 3g de 4g de açık fakat 4g neredeyse hiç çekmiyor 3g de ise bağlandığı halde kullanılmıyor dolaşım falan yok yani
  Enginer mode den halledebilirmiyiz
  Ayrıca a sürümde google play varmı

  Mehmet ORÇAN · 22 Nisan 2016 05:48 tarihinde

  Kardeşim elimde o telefondan yok. Bu yüzden engineer moddan düzelir mi bilmiyorum. A sürümde google play yok. Ama telefonun kendi uygulama mağazasından google installer programını indirip bu program aracılığıyla google play yükleyebilirsin.

Ömer Faruk · 22 Nisan 2016 14:23 tarihinde

Hocam sitesinden Flyme OS 5.1.2.0G indirdim fakat verileri sil kısmına basmadım direk yeniden başlattım app optimizing yazıyor sürekli yeniden başlayıp başlayıp duruyor şarj bitti yeniden açıldı hala aynı yerde,bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?? Gerçekten yardımınıza ihtiyacım var

  Mehmet ORÇAN · 22 Nisan 2016 14:30 tarihinde

  Kardeş telefonu kapat ve ses açma ve güç tuşuna aynı anda basarak recovery modda başlat. Telefonu bu şekilde bilgisayara bağla. Bilgisayarda telefon Recovery adında görünecek. Bu bölüme indirdiğin G romu at. Kabloyu bilgisayardan çıkar ve Telefonda hem update hem de kuullanıcı verilerini sil (Clear Data) Seçili olarak Start'a bas. Telefon yeniden başlayacak ve romu yükleyecektir.

Mehmet Coban · 28 Nisan 2016 15:13 tarihinde

hocam 5,1,3,0G SÜRÜMÜNDEN 5,1,4,0A GEÇTİM TÜRKÇE MENÜ GİTTİ TEKRAR ESKİ SÜRÜME DÖNEBİLİRMİYİM VEYA BUNA TÜRKÇE MENÜ YÜKLENE BİLİR Mİ GOOGLE STORE DE YOK YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  siberyardimy · 28 Nisan 2016 15:19 tarihinde

  Aynı yöntemle eski sürüme dönebilirsiniz. Türkçe menü yükleme yok ama bazı türkçeleştirme uygulamaları mevcut. Ancak ben kullanmadığım için herhangi birini tavsiye edemeyeceğim.

  Mehmet Coban · 28 Nisan 2016 15:25 tarihinde

  http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=2
  linkten indiriyorum
  yüklüyorum
  ama türkçe menü yok içinde
  yanlış bir link mi acaba

  siberyardimy · 28 Nisan 2016 15:29 tarihinde

  Link doğru hocam. Ancak yüklerken 'Clear data ' seçeneğini seçmeyi unutmayın.

  Mehmet Coban · 28 Nisan 2016 17:02 tarihinde

  abi yaptım hiç bişi değişmedi

  siberyardimy · 28 Nisan 2016 17:09 tarihinde

  İlginç. 5.1.3.0G sürümünü yüklüyorsun değil mi?

  Mehmet Coban · 28 Nisan 2016 17:12 tarihinde

  Flyme OS 5.1.3.0G807M2016-2-4Change Note Download

  bunu yükledim açıldıgında dil secenegi bile çıkmadı bu defa

  siberyardimy · 28 Nisan 2016 17:14 tarihinde

  Kardeşim o zaman önce 4.5.4.1I sürümü yükle sonra onun üstüne tekrar 5.1.3.0G yüklersin. Denersen sonuçtan beni haberdar et.

  Mehmet Coban · 28 Nisan 2016 19:22 tarihinde

  hocam olmadı hiç bir değişiklik

  siberyardimy · 28 Nisan 2016 19:26 tarihinde

  Gerçekten çok ilginç. Peki 4.5.4.1I sürümü yüklediğinde de mi Türkçe olmadı. Bir de Ayarlar>Language and Time>Dil bölümüne geldiğinde Hangi diller çıkıyo.

  Mehmet Coban · 28 Nisan 2016 19:35 tarihinde

  english-chınese sımplified-traditional chinese-hong kong dört tane çıkıyor yazılım bilgileri degişmemiş

  siberyardimy · 28 Nisan 2016 19:39 tarihinde

  Peki Upgrade uygulamasına girdiğinde veya Ayarlar>Telefon Hakkında kısmına geldiğinde versiyon ne gözüküyor.

  Mehmet Coban · 28 Nisan 2016 19:45 tarihinde

  flyme os 5.1.4.0.A

  siberyardimy · 28 Nisan 2016 19:51 tarihinde

  Tam tahmin ettiğim gibi. Kardeşim sen her seferinde 5.1.4.0A sürümünü yüklüyorsun. Öncelikle telefona indirmiş olduğun tüm update.zip klasörlerini bul ve sil. Daha sonra aşağıdaki linkten 5.1.3.0G sürümünü indir ve kur. Sonucu bildirmeyi de unutma.

  http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=2&type=1

  Mehmet Coban · 28 Nisan 2016 22:11 tarihinde

  !işareti var altında firmware corrupt yazıyor secenek kısmı yok
  system upgrade var kutucuk var
  clear data var kutucuk var
  kutucukları seciyorum
  retry basıyorum tekrar bu bölüme dönüyor
  hocam

  siberyardimy · 29 Nisan 2016 02:33 tarihinde

  Hocam sadece Clear Data yı seç ve restart de telefon açıldıktan sonra aşagıdaki linkte yazan yöntemle telefonu I versiyona geçir. Daha sonra 5.1.3.0G sürümü yükleyebilirsin.

  https://www.siber-yardim.com/2016/04/meizu-mx5-telefonu-a-romdan-uluslarasi-international-roma-cevirme-yapma-global-rom-yukleme

  Mehmet Coban · 29 Nisan 2016 11:49 tarihinde

  abi yapamadım ben bunu teamviewerden girip sen yapamazmısın ucreti neyse verelim

  siberyardimy · 29 Nisan 2016 11:53 tarihinde

  Kardeşim ücret önemli değil elimden geleni yaparım ama benim amacım balık vermek değil balık tutmayı öğretmek. Aslında çok basit bi işlem nersinde takıldın sen onu söyle ben sana ona göre yardımcı olayım.

  Mehmet Coban · 29 Nisan 2016 12:03 tarihinde

  themes.apk dosyasını indirdim kuramadım

  themes 5.2.31 replace as 5.0.4
  cancel ok

  yazıyor

  siberyardimy · 29 Nisan 2016 12:08 tarihinde

  Kardeşim senin apk dosyasını yüklemene gerek yok. Senin rom A olduğu için zaten sende yüklü olarak geliyor. O kısmı atla ve devam et.

  Mehmet Coban · 29 Nisan 2016 12:27 tarihinde

  nerden devam ediyim hocam

  siberyardimy · 29 Nisan 2016 12:33 tarihinde

  Root yapma işlemine devam edeceksin. Senin telefonda Ayarlar>Fingerprint and Security>Root Permissions bölümüne gir. Oranın ekran görüntüsünü alıp siberyardim@gmail.com adresine mail at. Ordan yardımcı olayım.

  Mehmet Coban · 29 Nisan 2016 12:41 tarihinde

  root Permissions kısmı yok hocam

  siberyardimy · 29 Nisan 2016 12:48 tarihinde

  O zaman önce Flyme Accoun kısmına gir ve eğer flyme hesabın varsa mevcut hesapla oturum aç. Yoksa da yeni bir hesap alıp oturum aç. Oturum açtıktan sonra Root Permissions kısmı gelecektir.

  Mehmet Coban · 29 Nisan 2016 14:24 tarihinde

  gönderdim hocam

  siberyardimy · 29 Nisan 2016 14:27 tarihinde

  Maile cevap yazdım kardeşim.

ressamendy · 30 Nisan 2016 21:12 tarihinde

Merhabalar… benim telefonu istanbuldan sıfır olarak aldım. şu an flyme os 84.5.2.7A versiyonu görünüyor. İstediğim şeyler ise,

* Şu an henüz IMEI ayarlama yapmadım. Bunu I ya da G versiyonuna yapıncamı geçmeliyim.

* Şu an yani A versiyonunda geçersem, uluslararası versiyona geçerken bu IMEI ayarı silinirmi,

* Geçtiğim uluslararası versiyondan sonra daha yeni bir uluslararası versiyona geçebilecekmiyim.

* OTA ile güncellemeleri alabileceğim bir sürümü önerebilirmisiniz.

şu an root yetkisi var. Daha çok üstteki belirsizliklerden işlemi yapıp cihazın çakılmasından çekiniyorum. detaylı bir cevap yazarsanız sevinirim…

  siberyardimy · 1 Mayıs 2016 09:26 tarihinde

  Evet G sürüm yükledikten sonra yaparsanız daha iyi olur

  Her yeni rom yüklendiğinde imei silinir.

  Ne zaman isterseniz yeni sürüm veya eski sürüm yükleyebilirsiniz.

  Eğer telefonu rootlamazsanız OTA'dan güncelleme alırsınız.

  Telefon rootlanmakla çakılmaz. Zaten ekstra bi işleme gerek kalmadan Meizu'nun kendi uygulamasıyla telefonu rootlayabiliyorsunuz.

ressamendy · 30 Nisan 2016 21:56 tarihinde

selam bende update dosyası sizdeki gibi değil zip dosyası gibi çıkıyor.açmak istediğimde dışa aktar ve görüntüle geliyor.Flyme OS 84.5.2.7A istediğim uluslararası bir versiyona geçmek ve sonrasında ota ya da manuel olarak yeni çıkan veriyonları yükleyebilir hale gelmek. Bu arada imei uluslararasına geçince ayarlayacağim. Bunuda düşünerek hangi versiyonu önerirseniz. Birde şu dosya neden zip olarak görünüyor sizdeki gibi gelmiyordur.

  siberyardimy · 1 Mayıs 2016 09:29 tarihinde

  Yukarıdaki yazıyı iyi okumamışsınız anlaşılan. DİKKAT! başlıklı kırmızı renkli uyarı yazısını okuyun. Şu anda uluslarası yani Global versiyonun son sürümü 5.1.3.0G sürümü. Ben bu sürümü kulanıyorum. Size de bunu tavsiye ederim.

  ressamendy · 1 Mayıs 2016 12:23 tarihinde

  Merhaba tekrar, hızlı cevaplar için teşekkürler.. Öncelikle şunu söyleyeyim, Kırmızı yazdakileri yapmıştım. "su" komutunu uyguladığımda, "connection to ui timed out" hatası aldım. Sonrasında "sh /storage/emulated/0/chid.sh" komutunu uyguladığımda cihaz resetlendi. tekrar açıldığında da update dosyasını attım. fakat sizdeki gibi bir icon gelmedi. zip icon u şeklinde yani. birlikte aç seçeneklerde üstte yazdıklarım gibi çıkıyor. sorun nedir ya da çözüm olarak ne önerirsiniz.

  siberyardimy · 1 Mayıs 2016 12:27 tarihinde

  Peki hangi romu indirdiniz. Eğer indirdiğiniz rom G yada I rom ise bir de aşağıda verdiğim linkten A rom indirip deneyin. Bakalım yine zip olarak mı görecek.

  http://flyme.cn/firmwarelist-18.html#3

  siberyardimy · 1 Mayıs 2016 13:16 tarihinde

  Hocam ne yaptınız geri bildirimde bulunursanız çözüm önerim olacak. Bir de zip klasörünün nasıl göründüğü ve tıkladığınızda açılan seçeneklerin ekran görüntüsünü siberyardim@gmail.com adresine mail atar mısınız.

ressamendy · 1 Mayıs 2016 15:06 tarihinde

denedim. yine aynı görünüyor. Başka bir yükleme şekli yok mudur bunun?

  siberyardimy · 1 Mayıs 2016 15:14 tarihinde

  Hocam var bi yöntemi onun üzerinde çalışıyorum şu anda. Birkaç saat içerisinde yayınlayacağım. Ancak dediğim gibi sizde görünen zip klasörünün ve üzerine tıkladığınızda açılan seçeneklerin ekran görüntüsü lazım. Size zahmet bana mail atar mısınız? siberyardim@gmail.com

ressamendy · 1 Mayıs 2016 15:29 tarihinde

Maili gönderdim…

ressamendy · 1 Mayıs 2016 15:49 tarihinde

Mailde sorun vardı. Şimdi gelmiş olmalı. Bende sizin seçeneği bir okuyayım..Şimdiden teşekkürler.

Servet Girgin · 7 Haziran 2016 19:22 tarihinde

Hocam merhaba Benin telf camera casismiyor acaba sebebi nedir yardimciolabilirmisin ve tlf son surum yuklu ama duzelmiyor camera yanitvermiyor camera mesgul Gibi seyler yaziyor yardimci olursaniz sevinirim

  siberyardimy · 7 Haziran 2016 19:58 tarihinde

  Kullanıcı Verilerini Sili işaretleyerek tekrar yükleme yap. Düzelecektir.

Unknown · 7 Haziran 2016 23:43 tarihinde

Hocam merhabalar kafayı yemek üzereyim sistem komple çökmüş durumda
Ve ne yazılım güncellemesi yapıyor ne birşey telefon da açılmıyor üstelik ne yapmalıyım..

  siberyardimy · 7 Haziran 2016 23:58 tarihinde

  Telefon en azından recovery modda açılmıyorsa yapacak herhangi bir şey yok maalesef. Eğer Recovery Modda açılabiliyorsa o zaman müdahale edilebilir.

  OSMAN ERTÜRK · 3 Ağustos 2016 15:39 tarihinde

  recovery modda açılıyor benimki nasıl bir müdahale gerekiyor cevap lütfen

  siberyardimy · 3 Ağustos 2016 16:19 tarihinde

  flyme simgesinde takılı kalma hatası diye site içi arama yap. yada google da arama yapıp sitedeki yazıyı bul. Orda yazanları uygula düzelir.

ahmet akyol · 8 Haziran 2016 11:25 tarihinde

cihazım mx4po çin sürümü "A" rom yüklü idi. sizin anlattığınız yöntemlerle 5.1.5.0G rom yüklemesi yaptım. flyme yeni sürümü 5.1.6.0G sürümü yayınlandı. güncelleme kontrolü yaptırıyorum "sisteminiz güncel" uyarısı çıkıyor. yeni sürümü telefonun kök dizini içerisine manuel indirip tıklıyorum. kurlum hatası oluyor. siyah ekranda kalıyor. yeni güncellemeleri nasıl yapabilirim?

  siberyardimy · 8 Haziran 2016 11:43 tarihinde

  G roma geçerken yaptığın işlemleri tekrar yapman gerekir. Senin telefonun A versiyon olarak geldiğinden G rom yüklemek için her seferinde aynı işlemleri yapman gerek.

mehmet DEMEZ · 9 Haziran 2016 20:41 tarihinde

Çinden aldığım meizu mx5 telefonum birkaç gün önce 4.5.2A sürümdeyken wifi üzerinden Beta 5.6.6.7 sürüme geçti ancak sizin yazdıklarınız ışığında Global sürüme geçirmeyi beceremedim bana bu konuda destek verecek yetkili servis hangisi bilginiz varsa eğer söylerseniz çok sevinirim hocam saygılar hayırlı ramazanlar dilerim

  siberyardimy · 9 Haziran 2016 20:44 tarihinde

  Servis bu konuda yardımcı olmaz. Bu işten anlayan bi tamirciye götürebilirsin

mehmet DEMEZ · 10 Haziran 2016 18:15 tarihinde

sizinle iletişim kurabilirmiyiz aban bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

  siberyardimy · 10 Haziran 2016 18:25 tarihinde

  siberyardim@gmail.com yada facebook.com/siberyardim Sayfasından ulaşabilirsin.

  mustafa gürer · 12 Haziran 2016 09:26 tarihinde

  benim telefonda eski sürüme geçmek istedim meizu balonunda kaldı açılmıyor güvenli modda açtım bilgisayara bağladım bu seferde bilgisayar telefonu tanımıyor

  mustafa gürer · 13 Haziran 2016 18:09 tarihinde

  Eyvallah kardeşim eski sürüme geçtim fakat bu seferde yedekleme bölümü çalışmıyor tıklayınca ana ekrana dönüyor sizi takdir ediyorum çok aydınlatıcı yazılar yayınlıyorsunuz yalnız benim dikkatimi çeken bir şey var bu 4 sürümünde sadece arama ekranı için geri döndüm rehber ve arama tuşları en altta olduğu için daha kullanışlı ayrıca en üstte sık arama yapılan üç aramayı gösteriyor oda çok kullanışlı 5 sürümünde bunlar niye yok anlamadım

  siberyardimy · 13 Haziran 2016 18:24 tarihinde

  Hocam maalesef bazen firmalar yenilik yapmak adına bazı özellikleri törpülüyorlar. Aslında en güzeli telefonu A sürümde kullanmak. Zaten firma telefonu esas olarak Çin pazarı için üreriyor. Global pazarda da talep gelince açılmışlar. O yüzden Global tarafta daha çok sorun var. İlla son sürüm kullanmak gerekmiyor tabi. Hangi sürüm senin için daha iyiyse onu kullanabilirsin.

  mustafa gürer · 13 Haziran 2016 18:50 tarihinde

  Yedekleme bölümü için tekrar üst sürüme geçmem gerekiyor herhalde

  siberyardimy · 13 Haziran 2016 18:53 tarihinde

  Flyme 4 tede olması lazım aslında. Niye olmuyo sende anlamadım. Ama çok ihtiyacın varsa geçebilirsin üst sürüme.

  mustafa gürer · 13 Haziran 2016 18:59 tarihinde

  Bende anlamadım neyse sorun şu ileride üst sürüme geçmek istersem tüm bilgiler kaybolacak yedekleme yapamadığım için

  mustafa gürer · 13 Haziran 2016 18:59 tarihinde

  Bende anlamadım neyse sorun şu ileride üst sürüme geçmek istersem tüm bilgiler kaybolacak yedekleme yapamadığım için

Kanalcım White · 24 Haziran 2016 08:41 tarihinde

Hocam merhaba. Bir sorum olacak beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Aliexpressten Meizu Pro 5 siparişi verdim. Bu telefonda imei atabilir miyiz atamaz mıyız? Atabiliyorsak nasıl yaparız? Lütfen cevabınızı bekliyorum.

Unknown · 24 Haziran 2016 09:20 tarihinde

Merhaba hocam bende not 3 var g sorumlu cihazı satacam alacak olan arkadaş bu rom güncelleme almaz diyor 5.1.30A bunu yüklersen Türkçe varmı içinde? Birde link verirseniz sevinirim

Baran Aktan · 24 Haziran 2016 21:28 tarihinde

arkadaş tşkürler son bir sorum olacak cihazı yeni aldım bana satan ….çocuğu flyme hesabı açmış ama şifre koymadım diyor hesap adı şöyle fnyun napmam lazım benim hesabı ücret karşılığı yapan tanıdığınız biri varmı tşkürler şimdiden

  siberyardimy · 25 Haziran 2016 00:17 tarihinde

  O hesabın şifresini bulman lazım başka yolu yok. Flyme sitesine girip 'Forgot Password' adımını izle. Aldığın şahıs Flyme hesabı alırken mutlaka bir eposta adresi vermiştir. Oraya sıfırlama postası gönderlilir. O kişiyle irtibata geçip şifreyi sıfırlayabilirsin.

Unknown · 29 Haziran 2016 15:01 tarihinde

merhaba ben yukledim ama dil.seceneklerinde turkce yok suan ingilizce full.nasil duzelte bilirim

  siberyardimy · 29 Haziran 2016 15:05 tarihinde

  Türkçe toksa A rom yüklemişsindir. Yzaıda verdiğim linkten telefonun için olan Global romu indir ve yükle.

OSMAN ERTÜRK · 3 Ağustos 2016 14:54 tarihinde

s.a hocam bende güncelleme yaptıkran sora kapandı açtım ama meızu simgesinde kaldı telefon açılmıyor . ne yapmam gerek lütfen yardın edin

rossplays games · 10 Ağustos 2016 23:05 tarihinde

Hocam benim telefonda root yuklemistim sonra rootu ful sildim flyme de sistem ayricaliklari öpen de kaldı nası duzeltırım ve garantıye göndersem alırlarmı

rossplays games · 10 Ağustos 2016 23:08 tarihinde

Hocam benim telefonda root yuklemistim sonra rootu ful sildim flyme de sistem ayricaliklari öpen de kaldı nası duzeltırım ve garantıye göndersem alırlarmı

WaTCHMaN · 14 Ağustos 2016 12:59 tarihinde

MX5 TD LTE cihazım var . Telefona imei atma işlemini yaptım fakat cihaz 4g şebekesi dışında çekmiyor . Ne yaptıysam başaramadım . Acaba problem nedir nasıl çözebiliri m?

tekbir tava · 19 Ağustos 2016 05:19 tarihinde

s.a hocam meizu mx5 telefon koltuktan halıya düştü ve şuan açılmıyor sorun ne olabilir ? teşekkürler

Unknown · 27 Ağustos 2016 23:41 tarihinde

Hocam selamun aleyküm ben son sürüm ü yükledim ama dil yok çok sıkıntı oda o yüzden eski sürüme dönmek istiyorum Allah rızası için yardımcı olun

Ömer POLAT · 29 Ağustos 2016 01:22 tarihinde

Hocam son sürüm yükledim 5.1.8 dil komple İngilizce oldu eski sürüme dönmem gerek bi çözüm Allah rızası için

Ömer POLAT · 29 Ağustos 2016 01:22 tarihinde

Hocam son sürüm yükledim 5.1.8 dil komple İngilizce oldu eski sürüme dönmem gerek bi çözüm Allah rızası için

  siberyardimy · 30 Ağustos 2016 13:23 tarihinde

  Eski sürürmü indirip yükle eğer firmware corrupt hatası alırsan o zaman global versiyona geçiş işlemi yapman lazım.

reber sincar · 30 Ağustos 2016 19:21 tarihinde

hocam surum dusurme nasik yapiliyor surum dusurmem lazim fakat yapamiyorun

  reber sincar · 30 Ağustos 2016 19:23 tarihinde

  suan son surumu kullaniyorum 5.1.8.0G surumu flyme 4 r gecis yapmam lazim

reber sincar · 1 Eylül 2016 18:23 tarihinde

hocam yardimci olun ya

  siberyardimy · 1 Eylül 2016 19:12 tarihinde

  aynı yöntemle kardeşim hangi romu istiyosan indir ve kur. Bu kadar.

  reber sincar · 1 Eylül 2016 19:28 tarihinde

  normal kurulum olmuyor hocm firmware corrupt

YasinKahveci · 13 Eylül 2016 19:58 tarihinde

s.a hocam bende global süreme geçtim ancak yazıların hala bi kısmı çince sizde inglizce mesala tamamiyle ing geçirmem mümkün mü iyi günler

  siberyardimy · 20 Eylül 2016 11:30 tarihinde

  Ayarlardan dili ingilizce yaparsan tamamen ingilizce olur.

Hüseyin ÖZDAL · 21 Ekim 2016 07:10 tarihinde

Hocam merhaba,
Öncelikle detaylı açıklamalar için teşekkürler. M1 NOTE Cihazım TR girişli (Teknosa), 1 yıl oldu ve şarj sorunu + vodafone şebeke ve internet çok zayıf. Rom hiç denemedim ve faydalı olurmu bilgim yok. M1 için 5 tane update gördüm en üst versiyonu mu kuracağım? Teşekkürler

m_b_68 yılmaz · 24 Ekim 2016 23:34 tarihinde

Hocam benim mx5 cihazıma imei atmam gerekiyor. 5.1.6 sürümü yüklü. Bu sürüme imei atılamıyormuş. 4 sürümüne nasıl geçebilirim. 4 sürümünün olduğu apk dosyası virüs hatası veriyor. Ne yapmam gerekli. Yardımcı olurmususunız

celal kanber · 5 Kasım 2016 06:49 tarihinde

S.a hocam telefonu guncelledimm vayfiye baglandi gozukuyor ama biryere girilmiyor thuc vpn da baglanmiyor sorun ne ola bilir tesekkurler

celal kanber · 5 Kasım 2016 06:56 tarihinde

S.a hocam telefonu guncelledimm vayfiye baglandi gozukuyor ama biryere girilmiyor thuc vpn da baglanmiyor sorun ne ola bilir tesekkurler

  siberyardimy · 5 Kasım 2016 07:21 tarihinde

  O telefonla değil şebekeyle ilgili. Bu günlerde internette sıkıntı var.

celal kanber · 5 Kasım 2016 07:22 tarihinde

S.a hocam telefonu guncelledimm vayfiye baglandi gozukuyor ama biryere girilmiyor thuc vpn da baglanmiyor sorun ne ola bilir tesekkurler

Unknown · 20 Kasım 2016 17:34 tarihinde

Hocam iyi günler meizu m2 note telefonuma saha önce oturum açılmış şimdi rootlatıp imei atamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

Oguzhan Kayan · 22 Kasım 2016 13:01 tarihinde

Selamlar. Hong Kond dan alınan bir Meizu Pro 6 var bende. WiFi de bazı programları update ederken whatapp mesajı geldi ve telefon acayipleşti. Anaekran arayüzü arayüzü yokoldu. Programlara giremiyorum. Ayarlara gidebiliyorum, bana telefon, mesaj, e-posta geliyor ama ben arama yapma programına ana ekran dönemediğimden gidemiyorum. Yeniden başlattım ama çare olmuyor. Sıfırlama mı yapmalıyım.

Cem · 26 Kasım 2016 16:27 tarihinde

hocam öncelikle yazılarınızın tümünü okudum ve denedim. ancak telefonumda şu anda 5.1.11.1A romu yüklü terminal emulatörde söylediklerinizi yaptım. telefon kendini yeniden başlattı. flyme sitesinden g romunu indirdim. kurulumu yapmaya çalıştığımda checking firmware yazıyor sonrasında firmware corrupt hatası alıyorum. 5 defa dan fazla denedim ancak sürekli aynı hatayı alıyorum. firmware corrupt ile ilgili anlattıklarınızı da yaptım. halen sorunum devam ediyor. konu ile ilgili yardımlarınızı rica ediyorum.

  Cem · 26 Kasım 2016 16:28 tarihinde

  bu arada Cihazım mx5

ibrahimAşiret · 9 Aralık 2016 13:57 tarihinde

Meızu no1 telefonumda ekranın dörtbir yanın da ara ara kırmızı çizgi yanıp sönmeye başladı, önceden yoktu andoroit sistem yüklemesi yaptım galiba ondan sonra çıktı, bu normalmyardımcı olurmusunuz.

Kadir Uyar · 28 Aralık 2016 19:54 tarihinde

Flym 5.1.11 güncelleme geldi google play. Çalışmıyor bazı programlar güncellenemiyor.

Bulut inşaat Mağduru · 6 Ocak 2017 23:09 tarihinde

hocam selam operatör ismini kaldırmanın bir yolu var mı?
telefonun güvenlik ayarlarında kök yetkisi onayı var onaylarsan garanti dışı kalır gibi bir şey yazıyor.

Bulut inşaat Mağduru · 6 Ocak 2017 23:13 tarihinde

Pro 6 telefonuma Flyme 5.2.5.0G kararlı sürümü yükledim, herşey çok güzel tema hava durumu vs herşey geldi ancak google play yok, ama uygulamalar içinde görünüyor

Ömer KANLI · 14 Şubat 2017 19:45 tarihinde

merhaba, meizu pro 6 kullanıyorum. Global sürümü yüklerken terminal emilatorde şifreyi yazdığımda connection to ui timed out ibaresi çıkıyor; bir türlü ilerleyemiyorm. Yardımcı olursanız çok sevinirim….

Canakdeniz Akdeniz · 23 Şubat 2017 14:03 tarihinde

Meızu M2 note flyme 6 sürümü forum sitelerinde var türkçe dil desteği olup olmadığı bilgisi yok usta yükleyeyim mi flyme 6 yı

  siberyardimy · 23 Şubat 2017 14:10 tarihinde

  G sürümse Türkçe dil desteği vardır. Yüklenebilir

Canakdeniz Akdeniz · 23 Şubat 2017 14:05 tarihinde

Meızu M2 note flyme 6 sürümü forum sitelerinde var türkçe dil desteği olup olmadığı bilgisi yok usta yükleyeyim mi flyme 6 yı

Cavit Kapusuz · 5 Mart 2017 08:03 tarihinde

Hocam bende var şifresini unuttum sifirlayamiyorum yardımcı olabilirmisin meizu m1 note

Unknown · 5 Mart 2017 08:23 tarihinde

Hocam telefonun şifresini unuttum açamıyorum nasıl yapicam meizu m1 note

  siberyardimy · 7 Mart 2017 10:08 tarihinde

  Telefonu resetlersen yani formatlarsan açılır ama içindeki tüm verilerin silinir.

  kartal kapusuz · 8 Mart 2017 19:38 tarihinde

  Resetleme yapmam içinde şifre istiyor şifreyi girmeden bisey yapamıyorum pcden stock rom atma imkanım varmı biliyomusunuz

  kartal kapusuz · 9 Mart 2017 18:57 tarihinde

  Resetleme yapmam içinde şifre istiyor şifreyi girmeden bisey yapamıyorum pcden stock rom atma imkanım varmı biliyomusunuz

  siberyardimy · 10 Mart 2017 11:40 tarihinde

  O zaman şifreyi hatırlaman lazım. Yada flyme hesabı şifreni biliyosan şifreyi bloke ettiğinde onu isteyebilir. Bi dene ama sorumluluk sana ait.

Unknown · 27 Nisan 2017 12:54 tarihinde

selam.meizu mx5 kullanıcısıyım.telefonun geri dokunmatik tuşu ve bataryasını değiştirmek için servise yolladım.telefon geldiğinde şarj seviyesinin %19 da sabit kaldığını ve telefonun kendi kendine kapandığını farkettim.telefonda flyme 6.7.4.11G beta sürümü yüklü.fabrika ayarlarına döndürdüm fakat bir değişiklik olmadı.flyme nin başka sürümünü kurmak istedim fakat şarj %25 altında olduğundan sistem izin vermiyor.yardımcı olursanız sevinirim

yalçın salman · 18 Mayıs 2017 20:20 tarihinde

hocam merhaba ben meizu note 2 kullanıcısıyım,telefonuma flyme 6 betayı kurdum hızlı şarj yiyor diye eski sürüm yükleyeyim dedim yükledim ama bu seferde arama ve mesaj menüsüne ulaşamıyorum ve bazı sıkıntılar daha var başka update dosyaası indirdim ama üzerine tıkladığımda geri atıyor yüklemiyor,bilgisayardan recovery klasörüne atıp kurmayı deniyorum ama recoveryi görmüyor system upgrade modunda

Hayri · 21 Ağustos 2019 21:35 tarihinde

Merhaba, kullanıcı verilerini sil çıkmıyor ne yapmam gerekir? Telefon şifresi diye bir şey var bilmiyorum onu nasıl kaldırabilirim?

Zeynel ÖZDEMİR · 17 Ocak 2020 21:57 tarihinde

Güncelleme yaptıktan sonra parola istiyor. Parola yı nasıl öğrenebilirim.

Fatih · 20 Haziran 2022 17:15 tarihinde

Hocam merhaba Meizu M6T cihazı kullanıyorum update.zip dosyasına tıklıyorum tüm verileri sil diyorum ama telefonu yeniden başlatıyor ve hiçbirşey değişmemiş olarak görünüyor. Recovery moda girdiğimde ise update yazısına tıklıyorum ama hata veriyor yardımcı olur musunuz acaba ?

Faruk · 29 Mart 2023 17:57 tarihinde

Benim not 8 kilitlendi yardımcı olursanız sevinirim

Meizu Telefonlara İnternational Rom Yükleme (Global Rom Yükleme) – A Romdan Uluslarası (international) Roma Çevirme | Siber Yardım · 4 Haziran 2018 13:46 tarihinde

[…] Artık içinde Türkçe Menü bulunan Global&İnternational Rom Yükleme işlemini bu yazıda anlatıldığı gibi telefonunuza yükleyebilirsiniz. NOT: Lütfen denetikten sonra işe yarayıp […]

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.