Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 TWRP Yükleme

Merhaba Sevgili arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 model tablete TWRP Yükleme  nasıl yapılır onu anlatacağım. Bilindiği üzere Samsung bu cihaz için en son 4.4.4 Kitkat sürümü yayınladı ve sonrasında desteğini kesti. Kullanıcılar da sürüm yükseltmek için yeni arayışlara girdi. Samsung firması cihaz için Stock Rom üretmeyince bazı topluluklar cihaz için Custom Rom ürettiler ve kullanıcıların imdadına yetiştiler.

Ancak Bu Custom Romları yüklemek için genellikle öncesinde TWRP veya CWM gibi özel Recovery Romlarının tabletlere kurulması gerekiyor. Biz de Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 Twrp yükleme nasıl yapılır yazısını sizler için hazırladık. Her ne kadar bu işlemi Tab 3 üzerinde yapmış olsak da aslında hemen hemen tüm cihazlar aynı yöntemle Twrp yüklenebilir. Neyse sözü fazla uzatmadan işleme geçelim.

Öncelikle gerekli olan dosyalar.

  1. Odin Programı:
    İndirmek için Tıklayın.
  2. Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 için Twrp dosyası.
    İndirmek için Tıklayın.

    Linke tıkladıkdan sonra açılan sekmede “Download twrp-2.8.7.0-goyave.img.tar” yazan yere tıklayın.

Bu iki dosyayı da bilgisayarımıza indirdikten sonra Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 Twrp yükleme işlemine geçebiliriz. Odin dosyasını Zip içerisinden çıkartarak çalıştıyoruz ve gelen uyarıya “Tamam” diyoruz.. Odin açıldığında “AP” yazan yere tıklayarak ” twrp-2.8.7.0-goyave.img.tar” dosyasını bulup seçiyoruz. Sonrasında sol tarafta bulunan “Options” sekmesine tıklayarak “Auto Reboot” yazan kısmın önündeki kutucuktaki işareti kaldırıyoruz.

Sonrasında tabletimizin “Home+Ses Kısma+Power” tuşlarına basılı tutarak tabletimizi Download Mod’da açıyoruz. Gelen ilk ekranda devam etmek için tuşları bırakıp sonra bir kez “Ses Açma” tuşuna basıyoruz. Android robotunu gördükten sonra tableti USB kabloyla bigisayara bağlıyoruz. Bağlantı sağlandığında Odin Programı üzerinde Sol üstte bulunan ilk kutunun altında Mavi simge yanması gerekir (videoda görebilirsiniz). Mavi simge geldikten sonra Odinde Start diyoruz ve Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 Twrp yükleme işlemini başlatıyoruz. Eğer herşeyi doğru yaptıysanız 3-5 saniye içerisinde yükleme işlemi tamamlanır ve ilk kutuda yeşil renkli “PASS” yazısını görürüz. Bu da işlemin tamamlandığını gösterir.

“PASS” yazısını gördükten sonra Tabletimizin bilgisayar bağlantısını kesiyoruz ve “Home+Ses Açma+Power” tuşlarına basılı tutuyoruz. Tablet download moddan açılış ekranına gelecek ancak tuşları bırakmayacağız. Sonra ekran kapanıp tekrar açılacak ve TWRP ekranı gelecek. TWRP ekranı geldikten sonra tuşları bırakıyoruz.

Evet bu yazımızda da Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 tablete Twrp yüklemenin nasıl yapıldığını anlattık. Aşağıdaki videoda ayrıntıları görebilirsiniz. Başka bir yazıda görüşmek üzere. Hoşçakalın, Takipte Kalın…

Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113 Twrp Yükleme

Yorumlar 7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir