Google Play İndirme Geçmişi – Tarih&Saat Bilgisiyle Nasıl Bulunur

Google Play İndirme Geçmişine tarih ve saat bilgisiyle nasıl ulaşılır?

Merhaba sevgili okurlar.

Uzun bir aradan sonra bloğumda tekrar yazıyorum. Bir sebepten dolayı Google Play’den indirme geçmişine ihtiyaç duydum. Aslında https://play.google.com/apps adresine gittiğinizde indirdiğiniz uygulamaları görebiliyorsunuz. Ancak burada hangi uygulamayı hangi tarih ve saatte indirdiğiniz bilgisi maalesef yok. Üstelik emin olmamakla birlikte Google Play’den kaldırılan uygulamaların da burada görünmediğini düşünüyorum. Bana ise uygulamaların tamamı ve hangi tarihte indirildiği bilgisi gerekliydi.

İnternette araştırma yaptım ancak bu konuda yazılmış yani benim istediğimi tam olarak karşılayan herhangi bir makale de bulamadım. Ben de biraz uğraştım ve Google Play indirme geçmişine tarih ve hatta saat bilgisiyle birlikte ulaştım. Üstelik bu yöntem sayesinde Google Hesabınızın hangi telefonlar üzerinde kullanıldığını da görebilirsiniz. Yani Bu güne kadar hesabınızı kaç telefonda kullandınız, marka ve model bilgileriyle görebilirsiniz. Benim gibi başkalarının da bu bilgiye ihtiyaç duyduğunu gördüğümden de bu makaleyi yazma gereği duydum. Bu yazıda ayrıca “telefonunuma yüklediğim ve daha sonra sildiğim bir uygulamayı indirdiğim tarihi nasıl bulurum?” sorusuna da cevap bulacaksınız.

Peki Google Play İndirme Geçmişine tarih ve saat bilgisiyle nasıl ulaşılır? İşte cevabı….

Öncelikle şunu belirteyim: Bu yazıda anlattığım yöntemle, bir uygulama google playden kaldırılmış olsa bile uygulamanın yüklendiği tarih ve saat bilgisine ulaşabilirsiniz.

 1. İlk olarak bilgisayar yada akıllı telefonumuzdan https://myaccount.google.com/dashboard adresine giriyoruz. Ben işlemleri bilgisayar üzerinden yapacağım. Eğer siz akıllı telefon üzerinden bu işlemleri yapacaksanız 7. Adımdan sonrası sizin için biraz farklı olacak. Gerekli açıklamayı yedinci adımda yapacağım. Bu adrese girdiğimizde bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak.

 1. Burada kırımızıyla işaretlediğim Verilerinizi indirin yazan yere tıklıyoruz. Buraya tıkladığımızda ise bizi bu kez aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak.

 1. Gelen ekranda Google’ın tüm hizmetlerinin bir listesini göreceksiniz. Dilerseniz diğer hizmetlerin arşivelerini de indirebilirsiniz ancak bana şimdilik sadece Play Store gerektiği için onu seçiyorum ve sayfanın en altına iniyorum.

 1. Seçimimi yaptıktan sonra en altta bulunan Sonraki adım butonuna tıklıyorum ve aşağıdaki ekran beni karşılıyor.

 1. Burada başka bir ayara dokunmadan direkt olarak “ARŞİV OLUŞTUR” yazan mavi butona tıklıyorum. Tıkladıktan sonra aşağıdaki ekran geliyor.

 1. Bu ekranda kısa bir süre arşivin oluşturulmasını bekliyoruz. Sistem şu anda Google Play Uygulama geçmişini hazırlıyor. Merak etmeyin çok fazla beklemeyeceksiniz. Arşiv oluşumu tamamlandıktan sonra otomatik olarak aşağıdaki ekran açılıyor.

 1. Bu ekranda önce 1 nolu bölümde bulunan “İNDİR” yazan yere tıklıyoruz. İndirme tamamlandıktan sonra sol alt köşede bulunan zip dosyasına tıklıyoruz ve açılmasını bekliyoruz. Dosya açıldığında bizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak. (Cep telefonundan işlemleri gerçekleştiren okurlarım indirme sonrasında işleme telefonları üzerinden devam edecekleri için öncelikle zip dosyasını çıkarma işleme yapmaları, ardından 9. Adımdaki işlemi Library.json dosyasının üzerine tıkladıktan sonra WPS Office veya türevi bir programla açmaları gerekir.)

 1. Burada sırasıyla Takeout>Google Play Store klasörlerini açıyoruz ve bizi Devices.json, Installs.json ve Library.json adında üç adet dosya karşılıyor.

 1. Library.json klasörünün üzerine gelip sağ tıklıyoruz ve açılan pencerede “Dosyayı göster” yazan bölünme tıklıyoruz. Açılan dosya aşağıdaki gibi gözükecektir. Resimdeki açıklamalara dikkat ettiğimizde indirdiğimiz uygulamaların adı ile birlikte indirdiğimiz tarih ve saat bilgisinin de olduğunu görebilirsiniz. Eğer Bilgisayarınızda winrar yüklü değilse Library klasörünü Wordpad uygulamasıyla da açabilirsiniz.

   

 1. Eğer hesabınızın kulanıldığı cihaz yada cihazları görmek istiyorsanız. Aynı şekilde Devices.json dosyası üzerine sağ tıklayarak dosyayı görebilir ve hangi cihazın hangi tarihte kullanıldığı ve en son ne zaman kullanıldığı bilgilerini de görebilirsiniz.

Evet arkadaşlar sonuç olarak:

 1. Google Play’de bir uygulamayı hangi tarihte indirdimi nasıl bulurum?
 2. Telefonumdan sildiğim bir uygulamayı hangi tarihte indirdiğimi nasıl bulurum?
 3. Google hesabım bu güne kadar kaç telefonda kullanılmış? Marka ve modelleri neler?

sorularının cevabını sizlere bu yazımda vermeye çalıştım. Umarım faydalı olur. Değerli görüşlerinizi ve aklınıza takılanları aşağıdaki yorum bölümünden iletebilirsiniz. Herkese kolay gelsin.

Yorumlar 14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir