Meizu Telefonlarda Flyme 5 Global (international) Sürümünde Root Yapma-Resimli Anlatım

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Meizu telefonların bazı modelleri için Ocak ayı içerisinde Flyme 5 sürümü yayınlandı. Daha önce Uluslarası Rom I yani International olarak yayınlanırken, firma yeni sürümde değişiklik yaparak G yani Global sürüm adı altında yeni bir sürüm yayınladı.Bir önceki sürüm olan 4.5.4.1I sürümünde, ayarlar menüsünde bulunan flyme hesabı uygulamasında oturum açarak kolayca root işlemi yapılabiliyorken; yeni uluslarası sürümde Flyme hesabı münüsü bulunmadığı için root işlemi maalesef yapılamıyor. Ancak sizler için bu konuyu araştırdık ve sorunun çözümünü bulduk. Hazırsanız başlayalım.

Flyme 4 Sürümü Kullanıyorsanız Root İşlemi için Tıklayınız

(Video Anlatım Yazının En Altına Eklenmiştir)

Meizu Telefonlarda Flyme OS 5 G Sürümünde Root Nasıl Yapılır?

Firmanın yeni yayınladığı G sürümünde Flyme hesabı bulunmazken; Çin kullanıcıları için yayınladığı 5.1.2.0 A  sürümünde  bu menü bulunmakta. Biz de A sürümü içerisinde bulunan MzAccount uygulamasının Apk dosyasını indirip telefonumuza kurarak bu sorunu aşacağız.
1. Öncelikle aşağıdaki linkten telefonumuza MzAccount.apk dosyasını indiriyoruz. Uygulama firmanın yayınlamış olduğu A Romdan alınmış uygulama olduğu için tamamen güvenilirdir.DİKKAT: Eğer telefonunuzda A rom yüklüyse MzAccount uygulaması zaten telefonunuzda yüklüdür. O yüzden direkt olarak “4.” adımdan devam edin.

2. İndirme tamamlandıktan sonra Belge Uygulamasına giriyoruz ve Download (indirilenler) Klasörüne tıklıyoruz. Açılan Pencereden MzAccount.zip dosyasını bularak üzerine tıklıyoruz. Gelen menüden çıkar deyip Mzaccount.apk dosyasını yüklüyoruuz. Eğer telefon ayarlarında bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin vermemişsek, öncelikle bize uygulamayı yükleyip isteyip istemediğimizi soracak. Buradan “Ayarlar” yazan yere tıklayarak geçiyoruz. Eğer izin vermişsek direkt olarak kurulum bölümü gelecektir. Gelen ekranda “Yükle” butonuna tıklıyoruz ve yükleme tamamlana kadar bekliyoruz ve yükleme tamamlandıktan sonra “Tamamlandı” butonuna tıklayarak ana ekrana dönüyoruz.


3. Yükleme tamamlandıktan sonra Uygulama simgesi telefonumuzun ana ekranına ekleniyor. Uygulama simgesini gördükten sonra “Ayarlar” menüsüne giriyoruz.
4. Ayarlar Menüsüne girdiğimizde karşımıza daha önce menüde bulunmayan “Flyme account” sekmesinin eklendiğini ancak “Fingerprint and Security” bölümünü kontrol ettiğimizde “Root Permission” sekmesinin olmadığını görüyoruz. Buradan geri gelerek ilk olarak “Flyme account” Sekmesine dokunuruyoruz. Açılan pencerenin üst turuncu kısmında yer alan “Login/Register” yazan yere tıklıyoruz. Yine açılan pencerede eğer flyme hesabımız yoksa öncelikle yeni bir Flyme hesabı oluşturuyoruz.  Yeni Flyme hesabının nasıl alınacağını öğrenmek için Yeni Flyme Hesabı Oluşturma Alma/Açma. Flyme Hesabı Nasıl Alınır/Açılır? isimli yazımı okuyun. Eğer mevcut hesabımız varsa kullanıcı adı ve şifremizi girerek oturum açıyoruz.
    
5. Hesabımıza giriş yaptıktan sonra bize telefondaki verilerin senkronize edilmesini isteyip istemediğimiz ve Telefon bulucu uygulamasının etkinleştirilmesini isteyip istemediğimizi soruyor. Hangisini istiyorsak önündeki kutucuğu işaretleyerek “Tamamlandı” butonuna tıklıyoruz. Daha sonra “Fingerprint and Security” bölümüne giriş yapıyoruz ve alt bölümde “Root Permission” sekmesinin geldiğini görüyoruz.
Flyme 5 Root

Burada “Root Permissions” sekmesine tıklıyoruz ve aşağıdaki uyarı yazısı karşımıza çıkıyor. Yazının altındaki “Kabul Et” yazının önündeki yuvarlak kutucuğu işaretliyoruz ve “TAMAM” butonuna tıklıyoruz.

Meizu Root
6. Tamam butonuna tıkladıktan sonra bizden Flyme hesabımızın şifresini istiyor. Flyme hesabımızın şifresini giriyoruz ve “Tamam”a tıklıyoruz. Bundan sonra telefonumuz kapanarak yeniden başlatılıyor. Telefonumuz yeniden başladıktan sonra sırasıyla Ayarlar>Fingerprint and Security>Root Permission yolunu izliyoruz.

Burada telefonumuzda yüklü olan uygulamalardan root yetkisi isteyenleri görüyoruz. Root izni vermek istediğimiz uygulamanın üzerine tıklıyoruz ve “Allow” yani “izin ver”i tıklıyoruz. Daha sonra açılan pencerelerde sırasıyla yine “Allow” ve “Still Allow”u tıklıyoruz. Böylece uygulamamız root yetkisine sahip olmuş oluyor.
    
Umarım faydalı olabilirim. Konuyla ilgili her türlü yorum ve geri bildirimizi aşağıdaki yorum bölümünden gönderebilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Başka bir makalede buluşmak üzere. Hoşçakalın, Takipte Kalın….

Videoyu İzlemek İçin Resmin üzerine tıklayın.

Yorumlar 178

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir