Normal Televizyonun MK809 ile Smart TV’ye Çevirin/Dönüştürün.

Merhaba sevgili okurlar. Bu yazımda size evinizde bulunan normal televizyonu smart yapmak nasıl olur onu anlatacağım. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey HDMI girişine sahip herhangi bir televizyon. Aslında Smart TV yerine Android TV yada Tablet PC demek daha doğru olur. Peki evinizde bulunan ve internet bağlantısı dahi bulunmayan bir televizyon nasıl olur da Smart TV yada Android TV’ye dönüşür. İşte cevabı.

Evinizde eski model bir Plazma, LCD yada Led TV var. Bu TV’nin yerine yeni bir Smart TV almak istiyorsunuz ancak bütçeniz buna yetmiyorsa bu yazı tam da sizin aradığınız şey demektir. Zira hem Türkiye’de hem de yurt dışında gayet cüzi bir fiyata  satılan ve Android TV Box veya Android TV Dongle denen aletler var. Bu aletlerden bir adet satın alarak elinizdeki eski model bir HDMI girişi bulunan televizyonu bir anda Andoid İşletim Sistemine sahip bir Smart TV’ye dönüştürebilirsiniz.
Benim elimde şu anda kullanmış olduğum bir adet MK809IV model bir cihaz var ve gayet kullanışlı. Bu cihaz sayesinde Smart özelliği olmayan televizyonumu bir tablet PC’ye dönüştürdüm. Üstelik maliyeti de gayet uygun. Tabi ben bu cihazı Aliexpress.com isimli siteden satın aldım. Maliyeti bu sebeple ucuza geldi. Ancak ben riske girmem, yurt dışından alet almayı da beceremem diyorsanız bu aletin bir alt modeli olan aleti Hepsiburada.com sitesinden bulabilirsiniz. Her iki sitede de arama bölümüne MK809 yazarak bahsetmiş olduğum aletlere ulaşabilirsiniz.
Beni takip edin yazılarımdan anında haberdar olun. Şimdilik hoşçakalın, takipte kalın!

Yorumlar 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir