Meizu Telefonlarda Bildirim Sorunu. Whatsapp, E-Posta Bildirimleri gelmeme yada geç gelme sorunu çözümü.

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere Meizu MX5 cihazı üzerinden tüm Meizu telefonlarda bildirim gelmeme yada geç gelme sorununun çözümünü anlatacağım. Bildiğiniz gibi Meizu Telefonlar Flyme işletim sistemini kullanıyor ve bu işletim sisteminde bildirimleri alabilmek için telefonun kendi içinde bulunan Güvenlik (Security) uygulmasından birkaç ayar yapmak gerekiyor.
Flyme işletim sistemini kullanan Meizu telefonlarda daha iyi performans ve daha uzun pil ömrü için uygulama bildirmleri telefon uyku modunda iken varsayılan olarak kapatılmıştır. Bildirimlerin gelmeme yada geç gelme sorunu da bu nedenle ortaya çıkıyor. Gelelim bilrimleri nasıl alacağımız kısmına.

VİDEOLU ANLATIM YAZININ SONUNA EKLENMİŞTİR

Bildirim gelmeme yada geç gelme sorunun çözümü için ilk olarak telefonumuzdan Güvenlik uygulamasına giriyoruz. Gelen menüde Accelator (Hızlandırıcı) yazan yere tıklıyoruz. Açılan bölümün sağ üst kısmında bulunan ayar çarkı simgesine dokunuyoruz. Açılan bölümde ise White List (Beyaz Liste) yazan kısma dokunuyoruz.
Gelen ekranda beyaz listede bulunan uygulamalar listeleniyor. Burada da altta bulunan “Beyaz Listeye Ekle” butonuna tıklıyoruz ve telefonumuzda bulunan uygulamalar listeleniyor. Uygulamalar içinden bildirim gelmeme yada geç gelme sorunu yaşadığımız uygulamaları seçerek tamam tuşuna dokunuyoruz. ‘Tamam’a tıkladığımızda bir önceki pencereye dönüyor ve seçtiğimiz uygulamaları listede görebiliyoruz.
DİKKAT!!!
Burada ‘Google Hizmetleri Çerçevesi’ isimli uygulamayı kesinlikle seçmemiz gerekiyor. Bunu seçmezseniz diğer uygulamaları seçseniz bile bildirimleri yine alamazsınız.
Bu ayarları yaptıktan sonra Güvenlik uygulamasının ana ekranına dönüyoruz ve bu sefer sol alt köşede bulunan ‘İzinler’ bölümüne giriyoruz. Bu kısımda da en üstte bulunan ‘Otomatik Başlatılan Uygulamalar’ ve ‘Uygulamaların Bildirimleri’ Bölümlerine ayrı ayrı giriş yaparak yine bildirim almak istediğimiz uygulamaları seçerek otomatik başlamalarına ve bildirimde bulunmalarına izin veriyoruz. 
 
Bu kısmı da hallettikten sonra tekrar güvenlik uygulamasının ana ekranına geliyoruz ve son olarak altta ikinci sırada bulunan “Güç” bölümüne giriyoruz. Burada önce sağ üst kısımda bulunan ayar çarkına dokunuyoruz. Gelen kısımda “Hazırda Beklerken bağlantılı çalışmayı devre dışı bırak” yazan kısmın önündeki kayar butonu “Pasif” hale getiriyoruz. Geri yapıp bir önceki ekrana geliyoruz ve en altta bulunan “Bekleme Yönetimi” yazan kısma girip yine bildirim almak istediğimiz uygulamaların önündeki kayar butonu aktif hale hale getiriyoruz. 
 
Tüm işlemleri doğru yaptıysanız artık telefonunuzda whatsapp, e-posta, gmail gibi uygulamalardan bildirimleri sorunsuz olarak almanız gerekir. Konuyla ilgili soru ve yorumlarınızı altta bulunan yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Hoşçakalın. Takipte kalın…

Yorumlar 31

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir