Meizu Flyme OS 5.1.10.0G Sürümü yayınlandı.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle şunu belirteyim. Bu aralar işlerimin yoğunluğu nedeniyle siteyle ilgilenemiyorum. Malum koskoca siteyi tek başıma çevirmeye çalışıyorum. Ancak ülke gündeminin yoğunluğu bizi de etkiledi ve eskisi kadar siteyle ilgilenemez oldum. Yaptığınız yorumlara ve sorduğunuz sorulara gecikmeli de olsa yanıt vermeye çalışıyorum. Yetersiz kaldığını yerler için de sizlerden af diliyorum.
Gelelim asıl meselemize Meizu Flyme OS 5.1.10.0 G sürümünü yayınladı. Aslına bakarsanız 5.1.9.0 G hatta 5.1.8.0 G sürümünden pek bi farkı yok. Sadece birkaç düzeltme ve yeni denilebilecek ufak tefek düzeltmeler mevcut. 5.1.8.0 G sürümünden sonra 5.1.9.0 G sürümü için pek bi yenilik getirmediği için bir inceleme yazısı yazmamıştım malum. Ancak bu sürüm onun kadar bile yenilik içermiyor. O sürümde en azından Kullanıcı Merkezi (User Center) uygulamasına flyme hesabına veri yedeklemesi yapabilme özelliği eklenmişti.
5.1.9.0 G sürümünde ise sadece bildirim paneli ile ilgili bir değişiklik yapılmış, Yapılan değişikliğe göre artık istediğimiz uygulamanın bildirimini bildirim panelinden kapatabiliyoruz.  Bunun dışında eklenen yeni bir özellik yok maalesef. Hatta arama ekranında eskiden sayısal tuşlarla rehberdeki kişi isimlerini T9 sözlük kullanır gibi aratabiliyorduk. Ancak bu sürümde onu da bozmuşlar.
Velhasıl benim kanaatim flyme os 5.1.10.0G sürümü yüklemeye değmez. Ama düzeltilen hatalar için ben yüklerim diyenler için de engel olmayalım. Sürüm notlarını yakın zamanda eklemeye çalışacağım.  Bu arada arama bölümündeki rehbeden kişi bulma olayını meizuya hemen ilettim. Bir sonraki sürümde muhtemelen düzeltilir. Anlatacak bir şey olmadığı için video da çekmedim. Şimdilik sağlıcakla kalın. 
Bu arada sürümde bulduğunuz hata ve eksiklikleri yorum bölümünden iletin. Meizu’ya iletelim ki bir sonraki sürümde düzeltilsin en azından.

Yorumlar 100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir