Meizu Flyme 4.5.4.1I Sürümünde Root işlemi nasıl yapılır. Resimli Anlatım.

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Mezu telefonlarda Flyme 4 sürümünde  root yapma konusunu ele alacağız. Root nasıl yapılır sorusuna Resimli anlatımla cevap vereceğiz. Root işlemi telefonumuzun sistem bölümünde yapacağımız değişiklikler için gereklidir. Telefonun bazı özelliklerini kullanmak için root erişimine ihtiyaç duyarız. Örneğin telefonda kullanmadığınız bir sistem uygulaması var ve siz bu uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istiyorsunuz ancak sistem root yetkisine sahip olmadığınız için uygulamayı kaldırmanıza izin vermiyor. Peki bu durumda ne yapacaksınız. Tabiki kullandığınız telefonda root iznine yada yetkisine sahip olacaksınız.

Flyme 4 Sürümünde Root İşlemi Nasıl yapılır?

Meizu telefonlarda Flyme 4 sürümünde Root işlemi yaparak root yetkisine sahip olmak çok basittir. Bunun için telefonun kendi içerisinde var olan ayarları kullanacağız yani ayrı bir uygulamaya ihtiyacımız yok. Gelelim nasıl yapıldığına:

1. Meizi telefonumuzu root yapmak yada root yetkisine sahip olmak için öncelikle bir flyme hesabımızın olması gerekiyor. Bunun için telefonumuzda Ayarlar>Hesaplar>Flyme’m Yolunu izliyoruz. Gelen bölümde daha önceden oluşturduğumuz bir flyme hesabı varsa bu hesapla giriş yapıyoruz. Eğer hesabımız yoksa Kayıt ol yazan yere tıklayarak veya buradaki yazıda anlatıldığı gibi yeni flyme hesabı alıyoruz. Eğer telefon üzerinden hesap almayı seçmişsek “Kayıt Ol” yazan yere tıkladığımızda bizi aşağıdaki ekran karşılıyor.

   
3. Burada en üstteki kısma almak istediğimiz flyme hesabını yazıyoruz. Örn: birisi@flyme.cn. (@flyme.cn kısmını sistem otomatik atacaktır. Siz sadece ön bölümü girin) Onun altındaki göz işareti bulunan yere hesabımız için oluşturmak istediğmiz şifreyi, en alta da kullanmış olduğumuz ve aktif olan herhangi bir mail adresini yazıyoruz (yazmış olduğumuz adrese Flyme tarafından çince bir mail gelecek. Bu yüzden kullandığınız bir mail adresi verin ve gelen maildeki bağlantıya tıklayarak hesabınızı onaylayın) ve kayıt ol butonuna tıklıyoruz. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki ekran karşımıza çıkıyor. Buradan Tamamlandı’ya tıklıyoruz ve ikinci resimdeki görünen ekrana geçiş yapıyoruz.
    
4. Burada da en üstte hem çince yazı hem de rakam bulunan yere (ki kendisi flyme hesabımız olur) tıklıyoruz ve gelen bölümde en altta bulunan Sistem Ayrıcalıkları bölümüne tıklıyoruz. Bu bölüme giriş yaptığımızda aşağıdakine benzer bir uyarı ekranı açılıyor. Buradan da “Kabul et” yazının önündeki kutuyu işaretleyip “TAMAM”a tıklıyoruz. Tıkladığımızda yeni bir pencere açılıyor ve Flyme hesabımızın şifresini bizden istiyor. Şifremizi girip tamam diyoruz. Tamam dedikten sonra telefonumuz yeniden başlıyor ve açıldığında root yetkilerine sahip oluyoruz. Güle güle kullanın.

Yorumlar 35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir